8 maja w szkolnej bibliotece obchodziliśmy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji zostało przygotowanych dla uczniów wiele atrakcji związanych z biblioteką i czytaniem. Starsza grupa przedszkolna przygotowała laurkę z kwiatami dla szkolnej biblioteki. Przedszkolaki odgadywały czytelnicze zagadki. Najmłodsi czytelnicy układali puzzle, odgadywali tytuły bajek i baśni, klasy II – III w małych grupach rozwiązywały test ze znajomości zasad korzystania z zasobów biblioteki szkolnej oraz z budowy książki. Starsi uczniowie wyszukiwali ukrytych w zdaniach tytułów lektur szkolnych, rozwiązywali krzyżówki, rebusy. Każdy kto wykonał zadanie poprawnie losował na kole fortuny upominek. Tego dnia również wręczono nagrody w konkursie czytelniczym „Najładniejszy dzienniczek ulubionych książek z biblioteki szkolnej”. W tym dniu biblioteka była pełna czytelników. To był dzień pełen wrażeń.
Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne wydarzenie poświęcone wszelkim aspektom związanym z planowaniem i rozwojem kariery, wspierające świadome wybory zawodowe oraz promujące proces uczenia się przez całe życie. OTK – Ogólnopolski Tydzień Kariery odbył się w dniach 24.03.-02.04.2025r., a jego hasło przewodnie to Pasja-Motywacja-Odwaga.
W tym roku zaplanowano wydarzenia dla uczniów i przedszkolaków Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach. Zorganizowano konkursy takie jak:
/ Test wiedzy o zawodach
Najlepsze wyniki zdobyli:
Lena Wójcik kl.VII
Joanna Jakubczak kl.VII
Wiktoria Łukasik kl.VII
Martyna Fidecka kl.VIII
Martyna Jonik kl.VIII
Zuzanna Gawron kl.VIII
/ Prezentacja stroju wybranego zawodu
Nagrody otrzymali:
Anita Winniczuk mł.gr. przedszkolna
Ignacy Frykowski mł.gr. przedszkolna
Franciszek Fidecki mł.gr. przedszkolna
Zuzanna Hanc gr. „0”
/Czytanie przedszkolakom wierszy i opowiadań o tematyce zawodów:
Aleksandra Maik kl.V
Alicja Hanc kl.V
Magdalena Kowalik kl.V
Nikola Kruk kl.V
Alicja Hanc kl.V
Zofia Rabiańska kl.V
/ Konkurs plastyczny pt. „ Mój wymarzony zawód”
W konkursie wzięło udział 30 uczniów.
Nagrody otrzymali:
1.Szymon Jarosz gr.mł.
2.Franciszek Fidecki gr.mł.
3.Franciszek Jonik gr.0
4.Maksymilian Dajek gr.0
5.Bartosz Pawlak gr.0
6.Kacper Baran kl.II
7.Alicja Hanc kl.V
8.Karol Baran kl.VI
Wyróżnienia otrzymali:
1.Ignacy Frykowski gr.mł.
2.Anita Winniczuk gr.mł.
3.Filip Włusek gr.0
4.Zuzanna Hanc gr.0
5.Szymon Jurek kl.I
6.Kamil Maik kl.II
7.Franciszek Pliszka kl.II
8.Szymon Futa kl.II
Upominki otrzymali:
1.Karol Sidor kl.II
2.Nikodem Szubartowski kl.II
3.Ada Konowałek kl.II
4.Michał Namiota kl.VII
5.Gabriela Bednarczyk kl.VII
6.Helena Przybylska kl.VII
7.Kamil Maik kl.VII
8.Lena Wójcik kl.VII
9.Wiktoria Łukasik kl.VII
10.Nikola Wójcik kl.VII
11.Jakub Dejnek kl.VII
12. Natalia Włusek kl.VII
13.Joanna Jakubczak kl.VII
14.Natalia Michałowska kl.VII
W dniu 6 maja 2025r. naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach, którzy przeprowadzili ciekawe i pouczające spotkanie dla uczniów. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć wóz strażacki, sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieć się, na czym polega praca strażaka.
Wszystkie dzieci (których karty zapisu do klasy I zostały złożone w sekretariacie)
zostały przyjęte na rok szkolny 2025/2026
W dniu 3 maja delegacja naszej szkoły, w skład której wchodził poczet sztandarowy wraz z opiekunem, wzięła udział w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, po której nastąpił przemarsz pod pomnik, złożwnie kwiatów i zapalenie zniczy.
W dniach 25.04.2025r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Warszawy, gdzie odwiedzili trzy fascynujące miejsca: Stadion Narodowy, Polskie Radio oraz Fabrykę Czekolady E.Wedel.
Stadion Narodowy
Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić trybuny, szatnie i inne zakamarki tego nowoczesnego obiektu. Dowiedzieli się, jak organizowane są wielkie wydarzenia sportowe i koncerty, oraz jak wygląda życie stadionu od zaplecza.
Polskie Radio
Następnie udaliśmy się do Polskiego Radia, gdzie uczniowie poznali historię i kulisy pracy w jednej z najważniejszych instytucji medialnych w Polsce. Zobaczyli, jak powstają audycje radiowe, jakie technologie są wykorzystywane do transmisji na żywo, oraz jak wygląda praca dziennikarzy i realizatorów. Poznalimśmy również popularnego aktora znanego uczniom z serialu "Gliniarze" pana Zbigniewa Kozłowskiego.
Fabryka Czekolady E.Wedel
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Fabryki Czekolady E.Wedel, gdzie uczniowie stali się prawdziwymi odkrywcami. W interaktywnym muzeum poznali tajniki produkcji czekolady krok po kroku – od surowców po gotowy produkt. Dowiedzieli się, jak rodzina Wedlów stworzyła to wyjątkowe miejsce, a także jak czekolada stała się częścią polskiej tradycji. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję spróbować różnych smaków czekolady!
Wycieczka była pełna wrażeń, nauki i zabawy, a uczniowie wrócili z głowami pełnymi nowych informacji i… słodkich wspomnień.
Podczas zajęć dodatkowych z robotyki uczniowie klasy trzeciej stworzyli wyjątkowe animacje w programie Scratch z okazji Dnia Ziemi. Każdy projekt opowiadał o ważnych ekologicznych zagadnieniach – dzieci przypominały m.in. o potrzebie dbania o przyrodę, recyklingu i oszczędzaniu zasobów naturalnych. Praca nad animacjami była świetną okazją do nauki programowania i rozwijania twórczego myślenia, a jednocześnie do rozmowy o tym, jak każdy z nas może pomóc Ziemi.
23 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Dzień rozpoczął się od uroczystego apelu, podczas którego przypomnieliśmy sobie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Po apelu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w marszu ekologicznym, manifestując swoje zaangażowanie i chęć działania na rzecz Ziemi. Każda klasa przygotowała własny transparent promujący postawy proekologiczne – nie zabrakło kreatywnych haseł i barwnych grafik. Najciekawsze prace zostały nagrodzone w konkursie. Uczniowie i nauczyciele chętnie założyli stroje w odcieniach zieleni i błękitu – kolorach naszej planety, tworząc niezwykle kolorową i inspirującą atmosferę całego dnia. Dziękujemy wszystkim za udział, energię i zaangażowanie! Udowodniliśmy, że nawet małe kroki mogą mieć wielkie znaczenie dla przyszłości naszej Ziemi.
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbyło się wyjątkowe Misterium Wielkanocne, przygotowane przez uczniów klasy III i IV pod opieką p. Doroty Serej i Anny Niewęgłowskiej-Maik. Przedstawienie ukazywało ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa – od Ostatniej Wieczerzy, przez modlitwę w Ogrójcu, aż po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, wprowadzając całą społeczność szkolną w atmosferę zadumy i refleksji. Całość uzupełniła poruszająca muzyka, symboliczna scenografia oraz chwile wspólnej modlitwy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia – uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. Misterium było nie tylko piękną formą artystycznego wyrazu, ale także ważnym duchowym przeżyciem dla nas wszystkich.
W ostatnim czasie w szkolnej bibliotece uczniowie z wielkim zaangażowaniem układają puzzle. To wydawałoby się dość żmudne zajęcie ma swoich zwolenników zarówno w młodszych jak i w starszych klasach. Uczniowie ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość, a przede wszystkim integrują się i miło spędzają czas.
8 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie Seniorów z Panią Barbarą Wrońską, która wykonuje pisanki. Uczestnicy mieli możliwość obejrzeć zbiór pisanek Pani Barbary, wykonać własną pisankę oraz wianek wielkanocny na drzwi. Serdecznie dziękujemy za warsztaty i wspólną zabawę. Zapraszamy w następnym wydarzeniu organizowanym przez Samorząd Ucznniowski.
W dniu 11.04.2025r. odbyło się wyjątkowe spotkanie klas I-VIII z zielarką - panią Magdaleną Nowacką. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej prezentacji, w której zielarka opowiedziała o różnych ziołach, ich właściwościach oraz sposobach ich wykorzystania w codziennym życiu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć różnych roślin, a także nauczyć się, jak przygotować ziołowe napary i maści. Dzieci zadawały pytania i bardzo chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami.
9 kwietnia nasza szkolna drużyna piłkarska wzięła udział w XII Międzypowiatowym Turnieju w Piłce Halowej Szkół Podstawowych, który odbył się Zespole Szkół w Piaskach. Nasz zespół w składzie: Kacper Maliszewski, Filip Żuk, Filip Chudzik, Jakub Dejnek, Jakub Dziurawiec, Marceli Lenart, Kacper Sawicki, Michał Malec, Filip Jonik, Antoni Kucharski zajął IV miejsce, z którego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy wszystim zawodnikom!
W konkursie zaprezentowało się 57 recytatorów z placówek oświatowych w: Trawnikach, Siostrzytowie, Dorohuczy, Oleśnikach, Biskupicach, Milejowa, Fajsławic, Piask, Siedlisk Drugich. Komisja konkursowa w składzie p. Janina Zielińska, p. Alicja Pitucha oraz p. Kamila Bareja po wysłuchaniu recytacji postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.
Kategoria 3,4 – latki
I miejsce – Stanisław Świst – Trawniki
II miejsce – Jagoda Bochniarz – Siostrzytów
III miejsce – Kornelia Kuśmierzak – Siedliska Drugie
Wyróżnienia:
Nadia Sirdak – Biskupice
Lidia Okapa – Piaski
Kategoria 5,6 – latki
I miejsce – Anastazja Ebertowska – Trawniki
II miejsce – Zuzanna Sidor – Piaski
III miejsce – Zofia Gładysz – Fajsławice
III miejsce – Maksymilian Dajek – Biskupice
Wyróżnienie:
Zofia Grochecka - Oleśniki
Kategorie klas I – III
I miejsce – Izabela Batyra - Trawniki
II miejsce – Julia Jakubczak – Biskupice
III miejsce Alicja Staniak - Dorohucza
Wyróżnienia:
Krzysztof Dziurawiec – Siedliska Drugie
Jakub Misiak – Biskupice
Antonina Maik – Biskupice
Gabriel Dzirba – Oleśniki
Kategoria klasy IV – VI
I miejsce – Lena Mazur – Biskupice
II miejsce – Kornel Wójcik Milejów
III miejsce – Zuzanna Majewska (Fajsławice)
Kategoria klasy VII – VIII
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Jakub Bartłomiej Pitucha
III miejsce – Lena Adamiak
“Więcej szacunku dla młodego wizerunku” to kampania Rzecznika Praw Dziecka, mająca na celu uświadamianie o znaczeniu odpowiedzialnego udostępniania zdjęć i innych treści związanych z dziećmi w sieci, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w cyfrowym świecie.
Wizerunek dziecka, zgodnie z przepisami prawa, stanowi dane osobowe wymagające szczególnej ochrony. To zarówno zdjęcia i nagrania przedstawiające konkretną osobę, jak również sposób, w jaki jest ona postrzegana w przestrzeni publicznej. Elementem szeroko rozumianego wizerunku dziecka w sieci jest też jego cyfrowy ślad, czyli aktywność w sieci, np. polubienia lub komentarze pozostawione w mediach społecznościowych.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez organizatora kampanii, by wiedzieć, jak dbać o ochronę wizerunku młodych osób w sieci.

Zespół Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego informuje, że
od 1 kwietnia 2025 roku do 30 kwietnia 2025 roku
przyjmowane są zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2025/2026
(karty zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły oraz do pobrania na stronie internetowej naszej szkoły- link poniżej.)
Do karty zapisu ucznia trzeba dołączyć:
-ksero aktu urodzenia
-zdjęcie
Plan lekcji na II okres roku szkolnego 2024/2025. W planie nastąpiły niewielkie zmiany w stosunku do planu obowiązującego w I okresie. Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z nowym planem lekcji. Plan obowiązuje od: 03.03.2025 roku.

>>>>>>>>>>>>>>>