OGŁOSZENIE DLA SENIORÓW Zapraszamy na Międzypokoleniowe Spotkanie Integracyjne.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- PN
- Odsłony: 43



Egzamin na Kartę Rowerową
Egzamin teoretyczny - 11.06.2026 r. (sala informatyczna N)
Procedura uzyskania Karty Rowerowej >>>>>tutaj
9 maja poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości 20-lecia nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Dorohuczy. Reprezentowaliśmy naszą szkołę podczas uroczystej mszy świętej, a następnie uczestniczyliśmy w przemarszu do szkoły podstawowej, gdzie odbyła się część artystyczna.
Dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Szkole Podstawowej w Dorohuczy życzymy kolejnych pięknych jubileuszy, sukcesów oraz dalszego rozwoju.
Samorząd Uczniowski
Informujemy, że ostatnim dniem korzystania z żywienia w przedszkolu jest czwartek - 25 czerwca.
Ostatni odpis za nieobecność dziecka można zgłaszać do poniedziałku - 22 czerwca do godziny 7:30.
Prosimy o terminowe zgłaszanie nieobecności.

W dniu 25 maja 2026 roku uczniowie klasy V oraz uczestnicy zajęć rozwijających kreatywność mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, świadomych wyborów konsumenckich oraz zasad niemarnowania żywności, biorąc udział w warsztatach „ Gotuj mądrze, jedz świadomie!#Kupuj świadomie”, zorganizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie.
Warsztaty miały charakter praktyczno-edukacyjny i obejmowały m.in. naukę podstaw gotowania, kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, rozwijania samodzielności i pracy zespołowej, a także wprowadzenia do idei świadomych zakupów oraz zasad „zero waste” w kuchni.
Zajęcia odbyły się pod opieką profesjonalnego kucharza – p. Pawła Gałeckiego. Nasi „kucharze” przygotowywali proste potrawy z wykorzystaniem produktów lokalnych i sezonowych. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją. Ponadto każdy uczestnik otrzymał upominek.
Dziękujemy za ciekawe zajęcia, inspirującą atmosferę oraz przekazaną wiedzę, która z pewnością będzie wykorzystywana na co dzień.
Od drugiego semestru roku szkolnego 2025/2026 nasza szkoła bierze udział w programie Aktywna Szkoła. Celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie aktywności fizycznej wśród uczniów oraz rozwijanie sportowych pasji i umiejętności.
W ramach programu w naszej szkole będą organizowane dodatkowe zajęcia sportowe. Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia z piłki koszykowej, które będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej.
Link do strony>>>>>>>>>>>>>>>Aktywna szkoła
Dnia 21 maja 2026 roku odbyła się w naszej szkole już jedenasta edycja Gminnego Gminnego Konkursu Polonistycznego "MAŁY HUMANISTA" dla uczniów I-III.
Z ogromną radością informujemy, że drużyna z naszej szkoły w składzie Antonina Maik z klasy IV oraz Lena Mazur z klasy V zdobyła I miejsce w konkursie „VIII Gminny Turniej Wiedzy o Polsce”. Tegorocznym tematem przewodnim zmagań były „Polskie Parki Narodowe”. Uczestnicy turnieju mieli okazję wykazać się szczegółową wiedzą na temat polskiej przyrody, charakterystycznych gatunków fauny i flory oraz unikalnych krajobrazów chronionych w granicach naszych parków narodowych.
Serdecznie gratulujemy Antoninie i Lenie wspaniałego sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć!
27 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Siostrzytowie. Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Dajek, Jakub Kraska, Jakub Charytański, Aleksandra Drzazga, Anastazja Zbrożyna oraz Antoni Kasperek.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą matematyczną i osiągnęli wysokie wyniki. Zdobyli nastepujące miejsca:
I miejsce zdobył Maksymilian Dajek z klasy I,
II miejsce zajeli Anastazja Zbrożyna oraz Antoni Kasperek z klasy III,
III miejsce zdobył Jakub Kraska z klasy I.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
W klasie 1, 2, 3 był realizowany projekt edukacyjny pt. „Odkrywamy ortografię,” który miał na celu poprawę stanu ortografii wśród uczniów pierwszego etapu edukacyjnego.
W okresie od 27. 04.2026r. do 06. 05.2026r. uczniowie uczyli się zasad ortografii w sposób kreatywny. W ramach projektu dzieci brały udział w różnych zadaniach ortograficznych, zabawach, grach, quizach, konkursach. Każdy uczeń mógł na swoim poziomie rozwijać pewność siebie w poprawnym pisaniu. W każdej klasie został przeprowadzony konkurs „Mistrz Ortografii.” W rywalizacji zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyli:
Maksymilian Dajek (kl.1)
Adam Bednarczuk (kl.2)
Anastazja Zbrożyna (kl.3)
Kamil Maik (kl.3)
Wyróżnienie otrzymali:
Aleksandra Drzazga (kl.2)
Maksymilian Kulik (kl.2)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Festiwalu Piosenki w Języku Angielskim, zorganizowanym w Zespole Placówek Oświatowych w Trawnikach.
Miło nam poinformować, że Emilka Kapeuś zdobyła dwa II miejsca w kategorii soliści klas 4–8.
Ogromny sukces odniosły również Alicja Barea, Michalina Baltyn oraz Karina Wójcik, występujące w zespole „The Girls”. Dziewczynki, wykonując piosenkę „The more we get togerher" zajęły I miejsce w kategorii klas I-III
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów językowych oraz muzycznych!
Zespół Placówek Oświatowych
im. Stefana Batorego
w Biskupicach

Biskupice ul. Piłsudskiego 15
21-044 Trawniki
Tel.: 815859003
Fax.:815859003
NIP: 713-21-62-660
