niedziela 19 maj 2024

Przedszkole

Podstawowa

Plan lekcji

QR

Biskupice

Dostępność

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Zespołu Placówek Oświatowych im. Stafana Batorego w Biskupicach

Zespół Placówek Oświatowych w Biskupicach  zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Placówek Oświatowych im. Stafana Batorego w Biskupicach.

 • Data publikacji strony internetowej: 
 • Data ostatniej istotnej aktualizacji:30.09.2020r

Status pod względem zgodności z ustawą:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń. 

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń.

1.Niektóre dokumenty opublikowane na stronie mogą być niedostępne, ponieważ pochodzą z różnych źródeł.

2.Brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków (z powodu zautomatyzowanego sposobu wstawiania galerii zdjęć w naszych artykułach - obrazy całej galerii posiadają taki sam tekst alternatywny, wymuszony przez stosowany przez nas komponent wstawiający grafiki).

3.Brak możliwości odsłuchania treści strony.

4.Zamieszczane przez nas filmy multimedialne nie posiadają audiodeskrypcji.

5.Zamieszczone przez nas na stronie publikacje w formacie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

 

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację  sporządzono dnia 

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Milena Wiśniewska-Malesza

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 81 585 90 03

Każdy ma prawo:

- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
-dane kontaktowe osoby zglaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępniania informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępniania w formie alternatywnej informacji niedostepnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Dostępność architektoniczna

W skład ZPO w Biskupicach wchodzą Przedszkole Samorządowe oraz Szkoła Podstawowa. Jednostki te mieszczą się w jednym budynku.

Wejście do obiektu i otoczenie budynku:

Do budynku prowadzi jedno wejście główne od strony ulicy oraz dwa wejścia dodatkowe (przez halę sportową). Do wejścia prowadzą: schody oraz pochylnia dla wózków znajdujących się przy schodach. Otoczenie budynku umożliwia użytkownikom ze szczególnymi potrzebami dotarcie do niego. Miejsca parkingowe są zlokalizowane bezpośrednio przy wejściu do obiektu. Oznaczone odpowiednio miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej przed wejściem do budynku. Miejsce dla osoby niepełnosprawnej umożliwia osobie jeżdżącej na wózku zjechanie do niego. Strefa wejścia umożliwia poruszaniu się, posiada szerokie chodniki i schody. Przed udynkiem znajduje się szeroka pochylnia. Drzwi wejściowe do obiektu są szerokie, szklane, otwierane, mają kontrastujące pasy na wysokości wzroku osoby dorosłej oraz osoby niskiej, poruszajacej się na wózku (lub dziecka). Przy drzwiach wejściowych znaduje się dzwonek dla interesantów oznaczony w sposób widoczny. 

Budynek posiada podpiwniczenie, parter i piętro. Na piętro prowadzą schody z poręczą. Korytarz wejściowy jest wygodny dla uzytkowników. Po jednej stronie znajduje się strefa przeznaczona do oczekiwania, po drugiej sekretariat i pomieszczenie intendenta. Strefa komunikacyjna nie ma przeszkód i umożliwia wyodne przemieszczanie się osób. Światło jest rozproszone. W strefie swobodnie mogą przebywać osoby na wózkach. Interasant swobodnie może być obsłuzony zarówno na stojąco jaki i na siedzaco. W ZPO w Biskupicach znajduje się pojazd dla wózków osób niepełnosprawnych. Korytarz ma szeroki przekrój. Na korytarzach w budynku dzrwi oraz krawędzie styku ścian i podłogi są oznaczone tworząc linie kierujące. Miejsca oczekiwania są zlokalizowane we wnękach jak i wzdłuż korytarzy - znajdujące się w nich meble sie stanowią potencjalnych "potykaczy". Światło jest rozproszone i równomiernie oświetla korytarze - bez tworzenia ostrych cieni. Kolory ścian i podłóg są stonowane. Nie ma refleksów świetlnych oraz kontrastowychwzorów, nie ma szklanych przegród ani połyskujacych posadzek. Kondygnacje są oznaczone w widoczny i kontrastowy sposób. Początek i koniec biegu schodów oznaczony jest kontrastową taśmą na poziomie parteru i piętra. Jedna toaleta jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Drzwi do pomieszczeń są oznaczne literami i napisami.

 
 
 

Szukaj

Popularne

E-Dziennik

Nauczanie zdalne

E-biblio

90-lecie Szkoły

Innowacje

E-podręczniki

E-lektury

 

Uczestniczymy

 

 

Infolinia dla dzieci

BIP

Strona główna Biuletynu Informacji
Publicznej

Infolinia 800080222

Alarmuj!

.

Plan

Konsultacje

Zajęcia

SU

Pedagog

Podręczniki

Aktualności

Historia

Biblioteka

Konkursy

Autobus

Lektury

Sukcesy

Terminy

Sport

Wydarzenia

Statut

Rekrutacja

Galeria

Projekty

Świetlica

Jadłospis

Dysk

Skargi i wnioski

Dojazd

Dzwonki

 1. 07.45 - 08.30
 2. 08.35 - 09.20
 3. 09.30 - 10.15
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.30 - 12.15
 6. 12.20 - 13.05
 7. 13.10 - 13.55
 8. 14.00 - 14.45
 9. 14.50 - 15.35

 

PLAN LEKCJI

Dane adresowe:

Zespół Placówek Oświatowych

im. Stefana Batorego

w Biskupicach

 

 Biskupice ul. Piłsudskiego 15

21-044 Trawniki

Tel.: 815859003

Fax.:815859003

NIP: 713-21-62-660

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
696
Odsłon artykułów:
2907082
001.jpg