wtorek 28 listopad 2023

Przedszkole

Podstawowa

Plan lekcji

QR

Biskupice

Aktualności

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE I

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE I

W roku szkolnym 2023/2024 klasa I realizuje innowację pedagogiczną pt.  „Kolorowe prace z włóczki”. Ideą towarzyszącą powstaniu niniejszej innowacji była wnikliwa obserwacja umiejętności dzieci z zakresu motoryki  małej i dużej, ale też chęć inspirowania ich do samorozwoju, podejmowania twórczych  działań. Innowacja wzbogaci dzieci o nowe doświadczenia. Zachęci je do samodzielnego działania, korzystania z podsuniętych pomysłów. Będzie to artystyczna zabawa i równocześnie nauka. Niewątpliwie będzie wpływać na samoocenę ucznia, rozwój jego zainteresowań i zdolności. Działalność  twórcza daje dziecku radość, wzmacnia poczucie własnej wartości, sprzyja przyswajaniu form współżycia tj. samodzielności, wytrwałości, gotowości do współdziałania. Tworząc prace z różnego materiału dziecko rozwija własną pomysłowość, nabywa umiejętność radzenia sobie, wykazywania inicjatywy, pomysłowość. Uczy się także organizować swój warsztat pracy, dobrze gospodarować otrzymanym materiałem.

Uczniowie klasy I wykonali już swoje pierwsze prace z włóczki tj. pajęczynę i pająka. Dzieci pracowały z zaangażowaniem, dążyły do uzyskania interesującej pracy. 

Wszystkie prace uczniów są eksponowane  na szkolnych wystawach.

 

Wyniki szkolnych konkursów

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.

 • Od poniedziałku przez cały tydzień uczniowie podejmowali różne wyzwania przeznaczone na dany dzień.
 • We wtorekprzyszliśmy do szkoły ubrani na żółto, odbyły się również przerwy taneczne.  W klasach odbyły się zajęcia warsztatowe promujące życzliwość. 
 • Został również ogłoszony konkurs wiedzy. We wtorek uczniów wszystkich klas czekała miła niespodzianka  - był to dzień bez sprawdzianów i kartkówek.
 • We środęuczniowie wzięli udział w akcji „Wylosuj miłe słowo i używaj go przez cały dzień”.
 • W czwartekubieraliśmy szkolne drzewko w miłe słowa biorąc udział w akcji „Dobre słowo, podaj dalej”.
 • Ponadto wszystkie klasy przygotowały „Klasowe drzewko życzliwości” oraz opracowały „Kodeks życzliwości”.
 • W piątekzakończyliśmy tygodniowe wyzwanie i wśród 50 wypełnionych kart wylosowanych zostało 20 zwycięzców, którzy otrzymali słodką nagrodę.

 

Nagrody otrzymali również zwycięzcy konkursu wiedzy:

- Aleksandra Maik, kl. IV

- Amelia Pawlak, kl. VII

- Wiktoria Pankowska, kl. VIII

- Anna Wilczyńska, kl. VIII

Wyróżnienia otrzymali:

- Zofia Rabiańska, kl. IV

- Karol Pankowski, kl. VII

- Maja Dziedzic, kl. VIII

Zostały rozstrzygnięte również następujące konkursy:

 • Konkurs plastyczny klasowy „Stop uzależnieniom”. Nagrody otrzymały klasy: V, VI VII oraz nagrodę specjalną otrzymała klasa VIII
 • „Świetlicowy Turniej Warcabowy”

Nagrody otrzymali następujący uczniowie:

I miejsce - Gabriela Mazur kl.III

II miejsce - Lena Mazur kl. II

III miejsce - Antoni Baltyn kl. III

 • Konkurs plastyczny „Moja szkoła”. 

Nagrody otrzymali następujący uczniowie:

- Emilia Kapełuś, kl. V

- Lena Wójcik, kl. VI

- Natalia Włusek, kl. VI

- Amelia Pawlak, kl. VII

 • Konkurs plastyczny "Jesienny bukiet".

Podczas apelu zostały wręczone zwycięzcom dyplomy i nagrody.

21 listopada - Dzień Życzliwości

367987759_751419223477676_8850451390643661000_n.jpg

21 listopada będziemy obchodzili Dzień Życzliwości.

Tego dnia:

 • Przychodzimy do szkoły ubrani na żółto.
 • Odbędą się zajęcia warsztatowe w klasach promujące życzliwość.
 • Od poniedziałku przez cały tydzień będzie można wziąć udział w różnych wyzwaniach do wykonania różnych miłych gestów, wypowiedzenia miłych słów.
 • Odbędą się również konkursy.

Ponadto:

 • Wszystkie klasy przygotują „Klasowe drzewko życzliwości” oraz opracują „Kodeks życzliwości”.
 • We wtorek uczniów wszystkich klas czeka miła niespodzianka 🙂

Podsumowanie wszystkich działań odbędzie się w piątek -24 listopada.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnych obchodów Dnia Życzliwości.

 Organizatorzy: Dorota Serej, Anna Niewęgłowska-Maik

Spotkanie z panią Wacławą

W listopadzie kl II  omawiała lekturę ,,Asiunia". Zosia przypomniała sobie, że jej babcia też była taka mała jak Asiunia, kiedy wybuchła wojna i dużo jej opowiadała o swoich przeżyciach. Postanowiliśmy zaprosić Panią Wacławę na spotkanie.  Babcia chętnie przyjęła nasze zaproszenie. Bardzo ciekawie opowiedziała o tym co pamięta z tamtego okresu. Wspominała naloty bombowe, ucieczki do schronów, naukę w stodołach, zeszyty robione samodzielnie z szarego papieru. Odpowiadała też na wiele pytań jakie dzieci zadawały: W co bawiły się dzieci w czasie wojny? Co jadły?  Czy była praca domowa? I wiele innych... Pani Wacławie zaśpiewaliśmy 100 lat i podziękowaliśmy kwiatami. Dzieci wiele zapamiętały z tego spotkania.

Link do filmu ................Spotkanie z panią Wacławą

Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu.

Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu. Dzieci miały  okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek, rozwiązywały zagadki, quizy oraz wykonywały różne, bardzo ciekawe zadania. Nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych oraz oczywiście słuchania bajek.

 

Zaproszenie na Święto Szkoły

                                                                                                                                                 

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego

w Biskupicach

mają zaszczyt zaprosić

rodziców, społeczność lokalną 

na Święto Szkoły, ślubowanie klas I oraz Jubileusz 95-lecia szkoły w Biskupicach,

                                                     które odbędzie się 15 listopada 2023r. o godz. 9.00

 

 

 

Program uroczystości:

 • 09.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Biskupicach
 • 10.00 – 95-lecie Szkoły w Biskupicach  
 • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
 • Ślubowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej

                                                                                             

     Autobus szkolny odjedzie rano z przystanku: - Struża o godz. 8.30 - Struża Kolonia 8.40

     Autobus powrotny odjedzie o  godz. 12.00

                          

 

„Szkoła do hymnu 2023''

 Grupa uśmiechniętych dzieci trzymających w dłoniach flagę biało-czerwoną.

 

Już po raz szósty nasza szkoła brała  udział w kolejnej edycji akcji MEiN „Szkoła do hymnu” polegającej na wspólnym  odśpiewania hymnu narodowego. W tym roku był to piatek, 10 listopada  o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób  włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                     

 

Jesienne warsztaty w klasie II

W klasie drugiej odbyły się jesienne warsztaty plastyczne. Zajęcia poprowadziła babcia naszego Julka, Pani Jola. Dzieci wykonały jesienne krasnale. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem pracowali. Prace wyszły prześliczne.  Bardzo serdecznie dziękujemy pani Joli za ciekawe pomysły i poświęcony czas.
 
 
 
 

Wycieczka do Krakowa

3.11. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Krakowa. Dawna stolica przywitała nas bardzo pogodnym dniem, widokiem pięknej rzeki Wisły i pomnikiem Smoka Wawelskiego.  Smok dwukrotnie znał ogniem, kiedy słuchaliśmy legendy o nim i Szewczyku Dratewce. W trakcie wyjazdu zwiedziliśmy również Wawel, Katedrę na Wawelu, gdzie podziwialiśmy nagrobki królów Polski, Dzwon Zygmunta. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto  Plantami, zwiedziliśmy Kościół Franciszkanów z witrażem S. Wyspiańskiego i podziwialiśmy "okno" papieża Jana Pawła II. Udało się nam również zobaczyć ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim i wysłuchaliśmy hejnału z wieży tegoż Kościoła. Na Rynku Krakowa, który jest największym rynkiem miast Europejskich, zrobiliśmy zakupy pamiątek z tego pięknego Europejskiego miasta. Kraków pożegnał nas ciepłymi światłami i niebieskim, wieczornym niebem. Na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz😊

Spotkanie z podróżnikiem Mateuszem Chołodym

19 października 2023r. odwiedził naszą szkołę podróżnik Mateusz Chołody. W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z kl. II - VIII, którzy wysłuchali opowieści o Egipcie. Gość mówił o położeniu geograficznym tego państwa, jego powstaniu, kulturze i przyrodzie. Uczniowie mieli możliwość zmierzenia na globusie odległości do Kairu. Podróżnik prezentował również filmiki, które przedstawiały atrakcyjne miejsca w Egipcie. Uczniowie mieli też możliwość przymierzyć egipskie stroje oraz zobaczyć  tamtejsze pamiątki.

Poświęcenie odnowionej mogiły Powstańców w Biskupicach

27 października Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach,  nauczyciele i uczniowie wzięli udział w uroczystości poświęcenia odnowionej mogiły  Powstańców Styczniowych na Cmentarzu Parafialnym w Biskupicach. Nagrobek, dzięki współpracy Parafii, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz Gminy Trawniki został odnowiony. Młodzież naszej szkoły uczciła pamięć bohaterów Powstania Styczniowego oraz poległych podczas Bitwy pod Fajslawicami, składając znicze oraz wiązankę, deklamując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. 
 
 

Pokazy - "Zelektryzowani".

 26 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niesamowitych pokazach i doświadczeniach z chemii i fizyki "Zelektryzowani". Uczniowie mogli  doświadczyć co potrafi zrobić ciekły azot, jak hel wpływa na nasz głos i co się stanie jeśli nadmuchamy nim balonik  czy można podpalić lub zamrozić człowieka.  Dzięki tej lekcji uczniowie doszli do wniosku, że warto słuchać nauczycieli, uczyć się i rozwijać swoje umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje z eksperymentami.

Spotkanie z policją

11 października odbyło się w naszej szkole jak co roku spotkanie z policją. Odwiedzili nas przedstawiciele prawa z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Uczniowie mieli okazję porozmawiać  o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą pojawić się podczas korzystania ze środków lokomocji takich jak hulajnoga, quad, cross. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Szukaj

Popularne

E-Dziennik

Nauczanie zdalne

E-biblio

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

90-lecie Szkoły

Innowacje

E-podręczniki

E-lektury

 

Uczestniczymy

 

 

Infolinia dla dzieci

BIP

Strona główna Biuletynu Informacji
Publicznej

Infolinia 800080222

Alarmuj!

.

Plan

Konsultacje

Zajęcia

SU

Pedagog

Podręczniki

Aktualności

Historia

Biblioteka

Konkursy

Autobus

Lektury

Sukcesy

Terminy

Sport

Wydarzenia

Statut

Rekrutacja

Galeria

Projekty

Świetlica

Jadłospis

Dysk

Skargi i wnioski

Dojazd

Dzwonki

 1. 07.45 - 08.30
 2. 08.35 - 09.20
 3. 09.30 - 10.15
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.30 - 12.15
 6. 12.20 - 13.05
 7. 13.10 - 13.55
 8. 14.00 - 14.45
 9. 14.50 - 15.35

 

PLAN LEKCJI

Dane adresowe:

Zespół Placówek Oświatowych

im. Stefana Batorego

w Biskupicach

 

 Biskupice ul. Piłsudskiego 15

21-044 Trawniki

Tel.: 815859003

Fax.:815859003

NIP: 713-21-62-660

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
629
Odsłon artykułów:
2074152
1---Kopia.jpg