Ogłoszenie
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: poniedziałek, 05 maj 2025 12:29
- PN
- Odsłony: 5
W dniu 3 maja delegacja naszej szkoły, w skład której wchodził poczet sztandarowy wraz z opiekunem, wzięła udział w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, po której nastąpił przemarsz pod pomnik, złożwnie kwiatów i zapalenie zniczy.
W dniach 25.04.2025r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Warszawy, gdzie odwiedzili trzy fascynujące miejsca: Stadion Narodowy, Polskie Radio oraz Fabrykę Czekolady E.Wedel.
Stadion Narodowy
Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić trybuny, szatnie i inne zakamarki tego nowoczesnego obiektu. Dowiedzieli się, jak organizowane są wielkie wydarzenia sportowe i koncerty, oraz jak wygląda życie stadionu od zaplecza.
Polskie Radio
Następnie udaliśmy się do Polskiego Radia, gdzie uczniowie poznali historię i kulisy pracy w jednej z najważniejszych instytucji medialnych w Polsce. Zobaczyli, jak powstają audycje radiowe, jakie technologie są wykorzystywane do transmisji na żywo, oraz jak wygląda praca dziennikarzy i realizatorów. Poznalimśmy również popularnego aktora znanego uczniom z serialu "Gliniarze" pana Zbigniewa Kozłowskiego.
Fabryka Czekolady E.Wedel
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Fabryki Czekolady E.Wedel, gdzie uczniowie stali się prawdziwymi odkrywcami. W interaktywnym muzeum poznali tajniki produkcji czekolady krok po kroku – od surowców po gotowy produkt. Dowiedzieli się, jak rodzina Wedlów stworzyła to wyjątkowe miejsce, a także jak czekolada stała się częścią polskiej tradycji. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję spróbować różnych smaków czekolady!
Wycieczka była pełna wrażeń, nauki i zabawy, a uczniowie wrócili z głowami pełnymi nowych informacji i… słodkich wspomnień.
23 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Dzień rozpoczął się od uroczystego apelu, podczas którego przypomnieliśmy sobie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Po apelu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w marszu ekologicznym, manifestując swoje zaangażowanie i chęć działania na rzecz Ziemi. Każda klasa przygotowała własny transparent promujący postawy proekologiczne – nie zabrakło kreatywnych haseł i barwnych grafik. Najciekawsze prace zostały nagrodzone w konkursie. Uczniowie i nauczyciele chętnie założyli stroje w odcieniach zieleni i błękitu – kolorach naszej planety, tworząc niezwykle kolorową i inspirującą atmosferę całego dnia. Dziękujemy wszystkim za udział, energię i zaangażowanie! Udowodniliśmy, że nawet małe kroki mogą mieć wielkie znaczenie dla przyszłości naszej Ziemi.
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbyło się wyjątkowe Misterium Wielkanocne, przygotowane przez uczniów klasy III i IV pod opieką p. Doroty Serej i Anny Niewęgłowskiej-Maik. Przedstawienie ukazywało ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa – od Ostatniej Wieczerzy, przez modlitwę w Ogrójcu, aż po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, wprowadzając całą społeczność szkolną w atmosferę zadumy i refleksji. Całość uzupełniła poruszająca muzyka, symboliczna scenografia oraz chwile wspólnej modlitwy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia – uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. Misterium było nie tylko piękną formą artystycznego wyrazu, ale także ważnym duchowym przeżyciem dla nas wszystkich.
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
Z radością zapraszamy Was na obchody Dnia Ziemi, które odbędą się w naszej szkole 23 kwietnia 2025 roku! To wyjątkowa okazja, aby wspólnie uczcić naszą planetę i podjąć działania na rzecz jej ochrony.
Zaplanowano:
- Apel – rozpoczniemy dzień od wspólnego apelu, na którym porozmawiamy o znaczeniu ochrony środowiska.
- Marsz ekologiczny – po apelu wyruszymy na marsz, aby zademonstrować nasze zaangażowanie w ochronę Ziemi.
- Konkurs na transparent – każda klasa przygotuje transparenty, które będą wyrażeniem naszych ekologicznych postaw. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!
- Stroje w kolorach planety – w tym dniu zachęcamy wszystkich do założenia strojów w odcieniach niebiesko-zielonych, symbolizujących naszą piękną planetę.
Przyjdźcie z uśmiechem i chęcią do działania! Razem możemy zrobić wiele dla naszej planety. Pamiętajcie, że każdy mały krok ma znaczenie!
Do zobaczenia!
W dniu 11.04.2025r. odbyło się wyjątkowe spotkanie klas I-VIII z zielarką - panią Magdaleną Nowacką. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej prezentacji, w której zielarka opowiedziała o różnych ziołach, ich właściwościach oraz sposobach ich wykorzystania w codziennym życiu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć różnych roślin, a także nauczyć się, jak przygotować ziołowe napary i maści. Dzieci zadawały pytania i bardzo chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami.
Link do strony internetowej https://www.foto-lider.com/
Laureaci eliminacji:
Grupa 3-4 - latków: Nadia Sirdak
Grupa 5-6 - latków: Michalina Baltyn, Maksymilian Dajek
Klasy I - III:
Zofia Czubaj - kl. III
Julia Jakubczak - kl. III
Antonina Maik - kl. III
Jakub Misiak - kl. III
Klasy IV - VI:
Zuzanna Bednarczyk - kl. IV
Lena Mazur - kl. IV
Klasy VII - VIII
Michał Namiota - kl. VII
Laureaci eliminacji szkolnych będą reprezentowali szkołę w XXI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej i Wandy Chotomskiej. Gratulujemy!!!
Zapraszamy do udziału w XXI Powiatowym Konkursie Recytatorskim
Poezji Marii Konopnickiej i Wandy Chotomskiej.
Konkurs odbędzie się 3 kwietnia 2025 roku w Zespole Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach (rozpoczęcie o godzinie 9.00)
Zasady konkursu recytatorskiego:
Każdy uczestnik konkursu przygotowuje recytację jednego dowolnie wybranego utworu Marii Konopnickiej i Wandy Chotomskiej
Wykonawcy mogą wystąpić w następujących kategoriach wiekowych:
Dzieci 3-4-letnie -1 uczestnik
Klasa 0 5-6 latki - 2 uczestników
Klasa I, II, III - 3 uczestników
Klasa IV, V, VI - 1 uczestnik
Klasa VII, VIII – 1 uczestnik
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 31 marca 2025 roku.
Prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia drukowanymi literami uwzględniając imiona
i nazwiska uczestników w pełnym brzmieniu.
Zasady konkursu plastycznego:
W ramach konkursu recytatorskiego organizowany jest również konkurs plastyczny o tematyce związanej z wierszem ”Krasnoludki” Marii Konopnickiej
Prosimy o nadsyłanie prac na konkurs plastyczny do dnia 28 marca 2025 roku.
Każda placówka może przesłać następującą liczbę prac w następujących kategoriach:
Dzieci 3-4-letnie -1 praca
Klasa 0 - 5-6 latki - 2 praca
Klasa I, II, III - 3 prace
Klasa IV, V, VI - 1 praca
Klasa VII, VIII – 1 praca
Prosimy o umieszczenie metryczki na odwrocie pracy zawierającej: imię i nazwisko ucznia, klasę, nazwę placówki, imię i nazwisko instruktora.
Format prac: A3, technika dowolna.
Dodatkowe informacje o konkursie oraz karta zgłoszeniowa znajduje się na naszej stronie internetowej www.zpobiskupice.pl
Cele Konkursu:
- tworzenie i kontynuowanie tradycji szkoły
- szerzenie kultury żywego słowa wśród uczniów
- popularyzowanie twórczości dziecięcej Marii Konopnickiej i Wandy Chotomskiej
- integracja dzieci z różnych placówek oświatowych
- rozwijanie twórczości plastycznej wśród najmłodszych
Oceny recytacji dokona kompetentne Jury powołane przez Dyrektora Szkoły.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
Zespół Placówek Oświatowych w Biskupicach, nr faksu 081 58 59 003 lub
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2025r. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 081 58 59 003 lub w sekretariacie szkoły.
Karta zgłoszenia do konkursu >>>>>>>>>>>>>>>>Karta 2025
Link do konkursu>>>>>>>>>>>>>>tutaj
W dniu 14 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty uczniowskie Cyberfinanse - Bezpieczeństwo danych finansowych i osobowych w Internecie w ramach projektu V Edycji Programu Złote Szkoły NBP. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak chronić swoje dane przed cyberzagrożeniami, jak unikać pułapek w sieci, a także jak rozpoznać potencjalne oszustwa internetowe. Warsztaty przeprowadziła nasza była uczennica Karolina Ślepaczuk, za co bardzo dziękujemy.
Zespół Placówek Oświatowych
im. Stefana Batorego
w Biskupicach
Biskupice ul. Piłsudskiego 15
21-044 Trawniki
Tel.: 815859003
Fax.:815859003
NIP: 713-21-62-660