9 kwietnia nasza szkolna drużyna piłkarska wzięła udział w XII Międzypowiatowym Turnieju w Piłce Halowej Szkół Podstawowych, który odbył się Zespole Szkół w Piaskach. Nasz zespół w składzie: Kacper Maliszewski, Filip Żuk, Filip Chudzik, Jakub Dejnek, Jakub Dziurawiec, Marceli Lenart, Kacper Sawicki, Michał Malec, Filip Jonik, Antoni Kucharski zajął IV miejsce, z którego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy wszystim zawodnikom!

Cele projektu:
*propagowanie kultury języka polskiego, języka angielskiego oraz języka niemieckiego
*budzenie w uczniach świadomej dbałości o czystość i poprawność ojczystej oraz obcej mowy
*pobudzanie uczniów do twórczego myślenia
*rozwijanie umiejętności pracy samodzielnej
*rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów
*rozbudzanie zainteresowań historią Polski
*rozwijanie wiedzy i umiejętności plastycznych
Harmonogram projektu:
Czwartek
- Konkurs kaligraficzny dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII.
- Elżbieta II współczesny portret - konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VIII.
- Gry i zabawy czytelnicze.Piątek
Pierwsi Piastowie na tronie polskim. Panowanie Bolesława Chrobrego i Mieszka II.
- Quiz mitologiczny dla uczniów klas IV-VI
Poniedziałek
- Konkurs plastyczny w formie plakatu „ Brzydkie słowa idą w las, poprawnej polszczyzny czas” dla uczniów klas I-III.
- Konkurs głośnego czytania z języka angielskiego dla uczniów klas I- VIII.
Wtorek
- Quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych przeznaczony dla uczniów klasy VII -VIII.
- Łamańce językowe dla uczniów klas V-VI, VII-VIII.
Środa
- Konkurs ortograficzny dla uczniów klas II-III, IV-VI,VII-VIII
- Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas VII-VIII.
- Prezentacja multimedialna „ Moja ulubiona postać literacka” dla uczniów III-VIII.
Ponadto przez cały czas trwania projektu w grupie 3,4latków oraz grupie 5,6 latków zostanie przeprowadzona akcja „Czytamy dzieciom”. Starsi uczniowie naszej szkoły będą czytali dzieciom baśnie, bajki znanych i lubianych pisarzy.
Organizatorzy:
Marta Skrzypczak
Monika Wilk
Katarzyna Baj
Anna Pawlak
Teresa Pasieczna
Kochani uczniowie ZPO w Biskupicach
Zachęcam do brania udziału w konkursach. Wierzę , że każdy uczeń naszej szkoły znajdzie coś dla siebie. Wszystkie prezentacje multimedialne proszę przesłać do 20.04.2025 r na adres email martaskrzypczak78@wp.pl
Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody, upominki na pierwszym zorganizowanym apelu zaraz po naszym powrocie( świątecznej przerwie) do szkoły.
W konkursie zaprezentowało się 57 recytatorów z placówek oświatowych w: Trawnikach, Siostrzytowie, Dorohuczy, Oleśnikach, Biskupicach, Milejowa, Fajsławic, Piask, Siedlisk Drugich. Komisja konkursowa w składzie p. Janina Zielińska, p. Alicja Pitucha oraz p. Kamila Bareja po wysłuchaniu recytacji postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.
Kategoria 3,4 – latki
I miejsce – Stanisław Świst – Trawniki
II miejsce – Jagoda Bochniarz – Siostrzytów
III miejsce – Kornelia Kuśmierzak – Siedliska Drugie
Wyróżnienia:
Nadia Sirdak – Biskupice
Lidia Okapa – Piaski
Kategoria 5,6 – latki
I miejsce – Anastazja Ebertowska – Trawniki
II miejsce – Zuzanna Sidor – Piaski
III miejsce – Zofia Gładysz – Fajsławice
III miejsce – Maksymilian Dajek – Biskupice
Wyróżnienie:
Zofia Grochecka - Oleśniki
Kategorie klas I – III
I miejsce – Izabela Batyra - Trawniki
II miejsce – Julia Jakubczak – Biskupice
III miejsce Alicja Staniak - Dorohucza
Wyróżnienia:
Krzysztof Dziurawiec – Siedliska Drugie
Jakub Misiak – Biskupice
Antonina Maik – Biskupice
Gabriel Dzirba – Oleśniki
Kategoria klasy IV – VI
I miejsce – Lena Mazur – Biskupice
II miejsce – Kornel Wójcik Milejów
III miejsce – Zuzanna Majewska (Fajsławice)
Kategoria klasy VII – VIII
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Jakub Bartłomiej Pitucha
III miejsce – Lena Adamiak
“Więcej szacunku dla młodego wizerunku” to kampania Rzecznika Praw Dziecka, mająca na celu uświadamianie o znaczeniu odpowiedzialnego udostępniania zdjęć i innych treści związanych z dziećmi w sieci, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w cyfrowym świecie.
Wizerunek dziecka, zgodnie z przepisami prawa, stanowi dane osobowe wymagające szczególnej ochrony. To zarówno zdjęcia i nagrania przedstawiające konkretną osobę, jak również sposób, w jaki jest ona postrzegana w przestrzeni publicznej. Elementem szeroko rozumianego wizerunku dziecka w sieci jest też jego cyfrowy ślad, czyli aktywność w sieci, np. polubienia lub komentarze pozostawione w mediach społecznościowych.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez organizatora kampanii, by wiedzieć, jak dbać o ochronę wizerunku młodych osób w sieci.

1 kwietnia uczniowie przyszli do szkoły przynosząc swoje zeszyty, podręczniki oraz przybory szkolne we wszystkim innym niż plecaki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Samorząd Uczniowski
Zespół Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego informuje, że
od 1 kwietnia 2025 roku do 30 kwietnia 2025 roku
przyjmowane są zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2025/2026
(karty zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły oraz do pobrania na stronie internetowej naszej szkoły- link poniżej.)
Do karty zapisu ucznia trzeba dołączyć:
-ksero aktu urodzenia
-zdjęcie
Laureaci eliminacji:
Grupa 3-4 - latków: Nadia Sirdak
Grupa 5-6 - latków: Michalina Baltyn, Maksymilian Dajek
Klasy I - III:
Zofia Czubaj - kl. III
Julia Jakubczak - kl. III
Antonina Maik - kl. III
Jakub Misiak - kl. III
Klasy IV - VI:
Zuzanna Bednarczyk - kl. IV
Lena Mazur - kl. IV
Klasy VII - VIII
Michał Namiota - kl. VII
Laureaci eliminacji szkolnych będą reprezentowali szkołę w XXI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej i Wandy Chotomskiej. Gratulujemy!!!
14 marca uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach zorganizowanych na terenie szkoły na temat integracji i antydyskryminacji. Celem warsztatów było kształtowanie postaw otwartości i tolerancji. Na warsztacie przeanalizowano, jak stereotypy i uprzedzenia wpływają na życie ludzi, do których się odnoszą. Sprawdziliśmy jakie są konsekwencje postrzegania innych przez pryzmat stereotypów. Warsztaty przeprowadziła trenerka profilaktyki uzależnień oraz psychoedukacji - Klaudia Waryszak- Lubaś.
20 marca uczniowie klasy VII i VIII udali się na wycieczkę do Lublina pod opieką Pani Marty Skrzypczak. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych na XVIII Targach Edukacyjnych. Poza tym uczniowie obejrzeli film w Cinema City pt: „100 dni do matury”.
W dniu 14 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty uczniowskie Cyberfinanse - Bezpieczeństwo danych finansowych i osobowych w Internecie w ramach projektu V Edycji Programu Złote Szkoły NBP. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak chronić swoje dane przed cyberzagrożeniami, jak unikać pułapek w sieci, a także jak rozpoznać potencjalne oszustwa internetowe. Warsztaty przeprowadziła nasza była uczennica Karolina Ślepaczuk, za co bardzo dziękujemy.
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!” , który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Inicjatywa ta zachęca uczniów do aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania, aby poprawić ogólną kondycję fizyczną i psychiczną. Projekt obejmuje różnorodne zajęcia, warsztaty oraz spotkania edukacyjne, które pomagają w zdobywaniu wiedzy na temat właściwego żywienia, a także w rozwijaniu nawyków związanych z aktywnością fizyczną. Dzięki udziałowi w „Trzymaj formę” uczniowie naszej szkoły mają szansę na poprawę zdrowia, zwiększenie energii oraz lepszą koncentrację, co pozytywnie wpływa na ich wyniki w nauce i samopoczucie.
Link do programu>>>>>>>>>>>>Trzymaj formę
Plan lekcji na II okres roku szkolnego 2024/2025. W planie nastąpiły niewielkie zmiany w stosunku do planu obowiązującego w I okresie. Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z nowym planem lekcji. Plan obowiązuje od: 03.03.2025 roku.

>>>>>>>>>>>>>>>